Összegzés:
A délutáni/esti órákban egy hullámzó, jelenleg veszteglő frontrendszer éri el hazánkat, mely jelentős bizonytalanság (!) mellett főként az esti óráktól mezoléptékú konvektív rendszer(ek) (MKR) kialakulását eredményezheti (D-DK felől), ám ennek hevessége, kialakulásának pontos helye és szervezettsége körül is van jócskán bizonytalanság, ám egy "high end" szcenárió esetén a nagyobb területet is érintő szélvihar (~90 km/h) és esetleg marginális villámárvízek kockázata fokozott veszélyt hordozhat magában. Nem lehet teljesen kizárni izolált szupercellás konvekció megjelenését sem, noha számos tényező gyengíti esélyét. Mindazonáltal az esetlegesen kialakuló szupercellák gyorsan beleolvadhatnak a zivatarhalmazokba, így az is kétséges, milyen mértékben képesek heves események előidézésére. A fentiek fényében egy nullás konvektív előrejelzés kerül kiadásra amellett, hogy a helyzet egyaránt elmozdulhat egy gyenge 1-es, vagy épp egy felkiáltójeles fokozat felé.
Részletezve:
Veszélyforrások:
- Szélvihar: Egy jól szervezett zivatarrendszer (MKR -esetleg bow echós kitüremkedéssel/beágyazott szupercella) akár a heves kategóriát súroló szélvihart is produkálhat.
- Jégeső: a nap folyamán nem ez a jelenség lesz az elsődleges veszélyforrás!A jégszemek átmérője várhatóan 2 cm alatt marad.
- Villámárvíz: Annak ellenére, hogy jelentős a cellák áthelyeződési sebbessége, egy MKR kialakulása és/vagy egy konvergencia mentén tartósabban fennálló konvekció esetén egy-két helyen nem lehet kizárni kialalkulásukat az esti, éjszakai órákban.
- Mezociklonális tornádó: Egy izolált és hosszabb életű szupercella estén a kedvező alacsonyszintű helikalitási viszonyok potenciálisan magukba hordozhatják a mezociklonális tornádó létrejöttét, azonban mivel a forgó zivatarok létrejötte is kérdéses, így várhatóan e jelenség kialakulásának esélye is rendkívül alacsony.