Nyugat felől egy gyengülő hidegörvény közelíti meg a Kárpát-medencét, de hazánk időjárását továbbra is zömmel helyi hatások irányítják.
Az ország nagy részére még mindig viszonylag száraz légprofil lesz a jellemző, de a némileg magasabb Thompson-index és a délutánra kifejlődő markáns, alacsonyszintű nedvességkonvergenciák várhatóan ma is kitermelhetnek zivatarokat. A konvekcióhoz az orográfiai segítség fontos tényező lehet továbbra is, de ma már némileg nagyobb számban fordulhatnak elő más területeken is. Tegnapihoz hasonlóan, Pécs-Debrecen tengelytől északra jelenhetnek meg (azon belül is inkább DNY-on és ÉK-en).
Kicsi eséllyel, de felléphetnek a következő jelenségek zivatarok környezetében:
-Villámárvíz: kicsit magasabb a kihullható víz mennyisége, mint tegnap, és a hegyek között veszteglő zivatarok ma is megjelenhetnek.
-Légzuhatag: főleg ÉK-en (és elsősorban) az ECM továbbra is magas delta Theta-e értékeket prognosztizál...
-Jégeső: a CAPE magasabban alakul és jelentősebb része esik a jégnövekedési zónába is, így tegnapinál némileg nagyobb esélye lehet jégesőnek (kb. 1-2 cm-es jégátmérővel).
Összességében a tegnapinál kicsit erősebb paraméterek miatt továbbra is becsúszhatnak hevesebb kísérőjelenségek, de csak lokálisan. Mivel várhatóan nagyon kevés helyen fordulnak majd elő, így továbbra is csak ezzel a felkiáltójellel szeretnénk a figyelmet felhívni a nem túl vérmes esélyekre.
Megjegyzés:
Estétől a közeledő hidegörvény előtt egy MNSZ is kezd kialakulni hazánk felett, ami akár éjszakára is életben tarthat némi (emelt) konvekciót. Külön érdekes momentum, hogy ÉK-re némi helikalitással is számol pl. a GFS, így ha szupercellák nem is, de látványossabb zivatarok előfordulhatnak a késő délutáni órákban.