Hazánk időjárását a tőlünk északnyugatra elhelyezkedő hosszan elnyúló hullámzó frontzóna alakítja, melynek talajmenti szakasza elsősorban a délutáni és kora esti órákban okozhat említésre méltó konvektív eseményt (magassági front az ÉNY-i határaink közelében fog vesztegelni). A már jelentősebb dinamikát is magában hordozó nagytérségű hatásokokkal (köz. trop. teknő; poz. örv. adv; jet div.) összefüggésbe hozható konvekciót támogató/erősítő tényezők hiányában (országtól nyugatra), azonban kérdéses az események lefolyása és intenzitása. Tetézi a "bizonytalanságot" a két nagy modell futásai közötti inkonzisztencia, hiszen amíg a GFS egy 1-es konvelőrét súroló paramétereket is felmutat (DNY ~1000-1200 J/kg SBCAPE & 17-20 m/s 0-6 km-es nyírás, de az ország jelentősebb hányadán is említésre méltó instab.), addig az ECMWF jóval visszafogottabb (DNY 300-400 J/kg SBCAPE & 20 m/s 0-6 km-es nyírás, az ország többi részén nem nagyon számol felhalmozódó energiával).
Mindezek ellenére azonban nem lehet kizárni egy-két besodródó (Horvátország északi részéről; labilisabb zóna) vagy épp hazánk területén (DNy felől) kialakuló szupercellát.
A felhalmozódó energia mértéke ("konvektív ablak tisztasága") és akár egy "komolyabb" szupercella létrejötte (déli határ közelében) rizikóssá teheti a helyzetet, de előreláthatólag heves esemény kialakulása nem valószínű.
Vadászat:
Nem egy tipikusan vadászós helyzet, hiszen nemcsak a szupercellák kilakulása kérdéses, de azok áthelyeződési sebessége is igen nagy lesz. Ha valaki mégis elindulna, akkor érdemes a Duna vonalában dél felé pozícionálni.